+48 791 988 363
biuro@e-alexis.pl

Manicure hybrydowy krok po kroku

Marzysz o pięknie pomalowanych paznokciach bez odprysków nawet do trzech tygodni? Chciałabyś zaoszczędzić czas i pieniądze? Zrób manicure hybrydowy w domu. Do wykonania hybryd będą potrzebne:

  • hybrydowa baza pod lakier,
  • hybrydowy lakier w wybranym przez Ciebie kolorze,
  • hybrydowy top,
  • lampa do utwardzania lakieru hybrydowego,
  • cleaner,
  • akcesoria: pilnik, polerka lub blok polerski, waciki bezpyłowe,
  • drewniany patyczek lub cążki do skórek,
  • oliwka do skórek.

Etapy:

1. W pierwszym etapie przygotuj paznokcie jak do tradycyjnego manicure. Odsuń skórki przy pomocy drewnianego patyczka lub wytnij je przy pomocy cążek. Następnie nadaj kształt paznokciom. Do tego celu polecamy pilnik o gradacji 100/180.  

2. Delikatnie zmatuj płytki paznokci przy użyciu polerki lub bloczka polerskiego.

3. Nasącz wacik bezpyłowy cleanerem i przemyj wszystkie paznokcie. Cleaner to preparat, dzięki któremu odtłuszczamy płytkę paznokci, zapewniając lepszą przyczepność lakieru. Dzięki niemu usuwamy też resztki pyłu, który powstał z piłowania i matowienia paznokci.

Odczekaj do całkowitego odparowania cleanera, dopiero po tym czasie można przystąpić do następnego etapu.  Dlaczego najlepiej stosować wacik bezpyłowy? Zwykły wacik mógłby zostawić na powierzchni paznokci włókna.

4. Nałóż cienką warstwę hybrydowej bazy pod lakier. Następnie utwardź warstwę w lampie UV lub LED. W lampie Alexis Star 5 LED 48 W bazę utwardzamy przez 30 sekund. Czas utwardzania poszczególnej warstwy zależy od producenta lakieru oraz mocy lampy.

5. Na utwardzoną warstwę bazy od razu nakładamy pierwszą warstwę lakieru hybrydowego. Utwardzamy w lampie. Czas zależny jest od parametrów lampy. W lampie LED 48 W lakier utwardzamy przez 30 sekund.  Następnie od razu nakładamy drugą warstwę lakieru i utwardzamy tak samo jak pierwszą.

6. Nakładamy warstwę topu hybrydowego. Utwardzamy w lampie. W tym przypadku również czas zależny jest od parametrów lampy. W lampie LED 48 W top utwardzamy również przez 30 sekund.

7. Po utwardzeniu topu, wacik bezpyłowy nasączamy cleanerem i przemywamy wszystkie paznokcie. Usuniemy dzięki temu warstwę dyspersyjną („klejącą”) z powierzchni naszych paznokci. W przypadku gdy stosujemy tzw. dry top nie ma konieczności przemywania paznokci cleanerem.

8. Na sam koniec musimy zadbać o skórki. Nałóż oliwkę na paznokcie i skórki.

9. Gotowe. Twoja stylizacja powinna utrzymać się około 2 – 3 tygodni.

Gratulację – właśnie wykonałaś swoje pierwsze paznokcie hybrydowe. Prześlij nam zdjęcia swojego dzieła.