+48 791 988 363
biuro@e-alexis.pl

Rodzaje lamp do utwardzania paznokci

Do wykonania manicure hybrydowego niezbędne jest zaopatrzenie się w lampę, dzięki której lakier zostanie odpowiednio utwardzony. Na rynku istnieje wiele rodzajów lamp, ale którą z nich wybrać? Na co zwrócić uwagę, żeby się nie rozczarować?

1. Rodzaj emitowanego światła

Jednym z podstawowych parametrów lamp jest rodzaj emitowanego światła. Możemy tu wyróżnić lampy UV, LED oraz DUAL LED. W lampach UV utwardzanie odbywa się dzięki światłu ultrafioletowemu. Z ich pomocą można wykonać zarówno manicure hybrydowy, jak i żelowy. W najbardziej podstawowym modelu lampy UV występują 4 świetlówki (które mogą być wymieniane), każda o mocy 9 W, co oznacza, że cała lampa ma moc 36 W. Utwardzanie 1 warstwy lakieru w takiej lampie trwa średnio 120 sekund, a jej rozmiary są przeważnie większe niż lamp LED.

W lampach LED utwardzanie odbywa się w oparciu o światło diod. Są nowocześniejsze od lamp UV zarówno pod względem wyglądu jak i funkcji. Utwardzanie jednej warstwy lakieru jest skrócone nawet do 30 sekund, a rozmiary lampy są mniejsze.  Niestety służą one tylko do wykonywania stylizacji hybrydowych.                

Trzecim rodzajem są lampy w technologii DUAL LED. Łączą w sobie funkcje lampy UV i LED, co jest możliwe, ponieważ emitują światło o długości fali 365 nm (charakterystyczne dla lamp UV) i 405 nm (spotykane w lampach LED). Dzięki temu mogą utwardzać wszystkie produkty dostępne na rynku.

2. Kształt lampy

Ze względu na kształt, lampy możemy podzielić na otwarte (mostki) i zamknięte (budki). Lampy otwarte są zazwyczaj mniejsze od zamkniętych, przez co mogą wydawać się wygodniejsze. Niestety w tym rodzaju lamp część światła „ucieka” na zewnątrz, a to jest ich sporą wadą. Dużo lepszym rozwiązaniem są lampy zabudowane z 3 stron (czyli lampy zamknięte), ponieważ w nich światło skoncentrowane jest wewnątrz lampy, a na tym przecież nam zależy (przykład przedstawiamy na rysunku nr 1).

Rys. 1. Lampa zabudowana z 3 stron

Dobrą alternatywą dla lamp mostków jest lampa Alexis Star 6 występująca w dwóch kolorach: białym (https://e-alexis.pl/sklep/lampy-led/alexis-star-6-24w-biala/) i różowym (https://e-alexis.pl/sklep/lampy-led/alexis-star-6-24w-rozowa/). Jest to najmniejsza lampa dual LED dostępna na rynku. Mimo swoich małych wymiarów jest zabudowana z 3 stron. Może być zasilana z ładowarki do telefonu lub powerbanka, przez co idealnie sprawdzi się podczas wyjazdu.

3. Rozmieszczenie diod

Kolejnym bardzo ważnym elementem przy wyborze lampy jest rozmieszczenie diod. Najlepsze efekty otrzymamy, jeżeli diody rozmieszczone będą nie tylko u góry, ale również po bokach i z tyłu wewnętrznej części lampy, tak jak na rysunku nr 2.

Rys. 2. Rozkład diod w lampie Alexis Star 5

4. Moc lampy

Czas utwardzania lakieru ma duży związek z mocą lampy. Im wyższa moc tym krótszy czas utwardzania. Najmniejsza, rekomendowana przez nas moc lampy to 24 waty, natomiast optymalny przedział  to 48 – 54 waty.

5. Funkcje dodatkowe

W związku z dużą ilością dostępnych lamp warto zwrócić uwagę na najpotrzebniejsze funkcje dodatkowe.

Timer  – możliwość ustawienia wybranego programu czasowego.

Funkcja Low Heat Mode – lampa sama, stopniowo zwiększa moc, dzięki czemu uczucie pieczenia przy utwardzaniu jest zmniejszone.

Sensor ruchu – automatyczne załączenie lampy po włożeniu dłoni.

Zapamiętywanie programu czasowego – lampa pamięta ustawiony program czasowy, tzn. wybieramy program np. 30 sekund i po jego zakończeniu wyciągamy dłoń z lampy. Gdy chcemy włożyć ją ponownie, lampa automatycznie uruchamia program 30 sekund. Dodatkowo w momencie gdy wyciągniemy dłoń podczas pracy i włożymy ją z powrotem, lampa będzie kontynuować odliczanie pierwotnie ustawionego czasu.

Odczepiane dno – umożliwia utrzymanie lampy w czystości oraz łatwe wykonanie pedicure.

Wyznaczone miejsca, określające optymalne ułożenie palców w lampie – masz pewność, że Ty lub Twoja klientka odpowiednio głęboko umieściłyście dłoń w lampie.

Naszym zdaniem lampy DUAL LED o kształcie budki to najlepszy wybór – są wygodne i funkcjonalne. Z tego powodu wszystkie lampy w sklepie Alexis występują właśnie w tej technologii oraz w takim kształcie.  Ich ceny zaczynają się już od 39 zł, a to mniej niż koszt jednego zabiegu w salonie kosmetycznym.  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną na https://e-alexis.pl/kategoria-produktu/lampy-led/ oraz porównaniem parametrów lamp, zamieszczonym w tabeli poniżej – na pewno każda z Was znajdzie odpowiednią lampę dla siebie 🙂

Tabela. Porównanie parametrów lamp Alexis